Дигитално образовање – приjавите се за SlideWiki награде

Дигитално образовање – приjавите се за SlideWiki награде

Проjекат SlideWiki jе пилот проjекат финансиран из програма Хоризонт 2020 Европске уније, припада стубу лидерства у индустриjи и бави се развоjем информационо-комуникационих технологиjа у циљу унапређења образовања. У овај пројекат jе укључено 17 партнера из 7 европских земаља и Бразил. Координатор jе истраживачка компанија Fraunhofer из Минхена, а Институт Михаjло Пупин из Београда jе партнер на овом проjеку.

Главна препрека за побољшање ефикасности и квалитета образовања у Европи је недостатак доступног, вишејезичког, актуелног, ангажованог и квалитетног дигиталног образовног садржаја (OpenCourseWare, OCW). Кoнципирање свеобухватног OCW-а је дуготрајно и скупо, и чест jе случаj да ови садржаји, које користе наставници, едукатори и професори буду непотпуни, застарели и недоступани особама са инвалидитетом. Због тога је, уз помоћ отвореног приступа SlideWiki платформи на интернету, омогућена размена дигиталних образовних садржаја (OCW) коjи могу да се креирају, мењају, преводе и развиjају (тзв. CrowdSourcing механизам). Слично принципу по коме функционише Википедија, за енциклопедијски садржај, SlideWiki омогућава заједничко креирање свеобухватног OCW-a (наставних програма, презентацијa, тестовa зa самооцењивањe, илустрацијa и сл.) помоћу CrowdSourced механизама где ови садржаји могу бити и аутоматски делимично преведени на више од 50 различитих језика како би се подржало што веће ангажовање и друштвено умрежавање наставника и ученика. Платформу SlideWiki већ користи стотине едукатора и хиљаде ученика, а неколико стотина OCW докумената доступно је на SlideWiki платформи на више језика.

Конзорцијум SlideWiki такмичења OpenCourseWare (OCW) позива учеснике да осмисле и унесу садржај на SlideWiki платформу, у форми презентација, који може бити повезан са средњим образовањем, стручним обукама, високим и/или отвореним образовањем, у сарадњи са универзитетским професорима, наставницима и особама са инвалидитетом. Потребно jе да такмичари креирају садржаjе коjи се могу користити у више наврата, покривају различите теме и доступни су на више jезика.

Видео туторијали

Информациjе о правилима и условима такмичења

Рок за приjављивање jе 01. октобар 2018.